OKOLICA

Stegna to malownicza miejscowość letniskowa, położona na Mierzei Wiślanej. Do pięknej i czystej plaży, prowadzi droga przez las iglasty.  

WARTO ZOBACZYĆ

Kościół Parafialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie 

W centrum Stegny, znajduje się kościół zbudowany został w w latach 1681 - 1683. Został on odbudowany po pożarze, w którym ocalały tylko wieża, wyposażenie ołtarza, organy i dzwon z okresu wojny 13-letniej. Co ciekawe, już ten powstał na fundamentach gotyckiego kościoła, który stał tam wcześniej. Budynek posiada konstrukcję sztachulcową i ceglane prezbiterium. Warte obejrzenia są unikatowe malowidła na płótnie, podwieszone do stropu kościoła. W kościele znajdują się również misternie wykonane zabytkowe organy.  

Bulwar Radiowej Jedynki 

Bulwar Radiowej Jedynki, znajduje się między wejściami 66 i 68 na plażę w Stegnie. Znajdują się tam dwie oryginalne ławeczki, noszące nazwy "Lata z radiem" i "Sygnałów Dnia" - popularnych audycji radiowych Pierwszego Programu Polskiego Radia. Jest to jedno z ulubionych miejsc wczasowiczów i mieszkańców - można przysiąść i rozkoszować się przepięknym widokiem na Zalew Wiślany.  

Muzeum Stutthof 

Muzeum znajduje się na terenie byłego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej. Miejsce upamiętniające ofiary obozu, składnia do głębokich refleksji. Muzeum można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Odwiedzający mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach, obejrzenia wystaw i filmów dokumentalnych oraz wysłuchania poruszających wspomnień byłych więźniów, uwiecznionych w relacjach wideo, przygotowanych przez Muzeum. 

ATRAKCJE

Park linowy w Stegnie 

Wyprawa do parku linowego "Mierzeja" w Stegnie, to doskonały pomysł na aktywne spędzenie dnia. W parku znajduje się sześć tras, o zróżnicowanym poziomie trudności - odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogą skorzystać również z kolorowego placu zabaw z okrętem pirackim, basenu z piłkami i eurobungee.  

Lato z Radiem 

Stegna jest nazywana "Letnia stolicą Radiowej Jedynki", a to dlatego, że co roku, w naszej miejscowości, odbywają się koncerty znanego w całym kraju "Lata z Radiem" - prawdopodobnie najpopularniejszej audycji w kraju. Na scenie, można zobaczyć najpopularniejszych polskich artystów. Cała impreza prowadzona jest przez charyzmatycznych konferansjerów, dbających o świetną zabawę jej uczestników.  

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu 

Na plaży sąsiedniego Jantaru, corocznie odbywają się międzynarodowe zawody w poławianiu bursztynu. Mistrzostwom towarzyszy impreza kulturalna dla całych rodzin. W jej programie można znaleźć m.in. koncerty, rodzinne olimpiady sportowe, programy artystyczne oraz bloki interaktywne dla dzieci. 

POBLISKIE MIEJSCOWOŚCI

Frombork 

Frombork, to miejscowość, która podobnie jak Toruń, jest mocno związana z życiem i pracą naukową Mikołaja Kopernika. Polski astronom, spędził tam ostatnie 33 lata swojego życia. Warto odwiedzić Muzeum Mikołaja Kopernika, w którym znajdują się interesujące wystawy i ekspozycje, związane z działalnością astronoma. Koniecznie trzeba też odwiedzić Planetarium, znajdujące się we Wieży Radziejowskiego. Na specjalnej kupule, wyświetlane są niesamowite zdjęcia nieba, widzianego z różnych miejsc na świecie, w każdej z pór roku. W samym Fromborku, polecamy również Wieżę Wodną, z tarasem której można podziwiać malowniczą okolicę i Zalew Wiślany. 

Malbork 

Malbork to miasto o bardzo bogatej historii. Wartym obejrzenia jest okazały Zamek Krzyżacki, będący średniowieczną warownią. Samo miasto jest doskonale odrestaurowane i zadbane, nastawione na turystykę. Znajduje się tam masa miejsc, w których można przysiąść i zrelaksować się, podziwiając piękną okolicę.

Elbląg

Elbląg to jedno z największych miast w regionie. Godna odwiedzenia jest starówka, z takimi unikalnymi zabytkami jak np. ścieżka kościelna - wąska ścieżka pomiędzy kamienicami, łącząca trzy kościoły. Jedną z głównych atrakcji, z których warto skorzystać, to rejs Kanałem Elbląskim. Ze względu na różnice poziomów, część rejsu, statek lub łódź odbywa... na wózku, poruszającym się po torach.

Dalej...

CONTACT

Seaside Resort  “BAŁTYK
ul. Wczasowa 7
82-103 Stegna

owbaltyk@owbaltyk.pl

BANK SPÓŁDZIELCZY Pruszcz Gd.
Bank account no.: 
76 8335 0003 0117 9954 2000 0001

        

Tel./Fax No.:    55 247 82 47
Tel. No.:           55 247 72 57
Tel. No.:           55 247 72 37
Mob.: 605 744 407

REGISTRATION DETAILS

District Court for the District of Gdańsk - Północ
VII Commercial Department of the National Court Register (KRS)
KRS: 0000135212
TIN: 5832874321
BRN: 192779023
share capital: PLN 150,000